portal osiedli, dzielnic i miast

Szczecin Stara Cegielnia - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Stara Cegielnia - sprawy osiedlowe » Forum » podwyżka czynszu
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

podwyżka czynszu

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Marcin321 
   

Nowy na forum


Wiek: 114
Dołączył: Wto Lut 23, 2010 13:58
Posty: 3
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 17:40    Temat postu: Re: podwyżka czynszu

Witam czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć podwyżkę czynszu o 32 zł, nie rozumiem dlaczego mamy płacić zaliczkę na poczet podgrzania wody do wspólnoty myślałem że za podgrzewanie wody płacimy do SECu bo za co rachunki z SECu w okolicach 50 zł skoro grzejniki są wyłączone. Nie dość że płacimy czynsz za utrzymanie czystości (chociaż nie widziałem jeszcze nikogo kto sprząta, windy będą jeździły chyba w opakowaniu już zawsze), za oświetlenie ( które nie działa jak powinno zarówno w garażu jak i na moim piętrze), za wywóz nieczystości ( a raczej za za przeproszeniem "napierd......." klapą od śmietnika codziennie o 7 rano) to teraz jeszcze podgrzewanie wody nie - rozumiem. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć? Skąd mam wiedzieć czy za tydzień nie przyjdzie nowa podwyżka czynszu. Najwyższa pora zmienić zarządce. Proponuje zrobić zebranie i w końcu to zakończyć.
sam445 
   

Zaglądajacy


Wiek: 54
Dołączył: Pon Cze 28, 2010 15:48
Posty: 16
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Cze 28, 2010 16:19    Temat postu: Re: podwyżka czynszu

Marcin321 napisał:
Witam czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć podwyżkę czynszu o 32 zł, nie rozumiem dlaczego mamy płacić zaliczkę na poczet podgrzania wody do wspólnoty myślałem że za podgrzewanie wody płacimy do SECu bo za co rachunki z SECu w okolicach 50 zł skoro grzejniki są wyłączone. Nie dość że płacimy czynsz za utrzymanie czystości (chociaż nie widziałem jeszcze nikogo kto sprząta, windy będą jeździły chyba w opakowaniu już zawsze), za oświetlenie ( które nie działa jak powinno zarówno w garażu jak i na moim piętrze), za wywóz nieczystości ( a raczej za za przeproszeniem "napierd......." klapą od śmietnika codziennie o 7 rano) to teraz jeszcze podgrzewanie wody nie - rozumiem. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć? Skąd mam wiedzieć czy za tydzień nie przyjdzie nowa podwyżka czynszu. Najwyższa pora zmienić zarządce. Proponuje zrobić zebranie i w końcu to zakończyć.


Podwyzka wystąpiła dlatego, że do tej pory płaciliśmy tylko za podgrzanie wody, a teraz mamy jeszcze płacić za tą wodę, która idzie do podgrzania i za scieki. SGI Baltis nie dopilnowało swoich sprawi do tej pory to oni za to płacili. Rozumiem fakt, że mamy za tę wodę płacić, ale sposób jej rozliczania jest jak przystało na Marona kosmiczny. Zakładają, że zużyjemy 4m3. to dziwne, zakładając, że w jednym mieszkaniu mieszka jedna osoba, w innym 7!! Metry sześcienne powinny być naliczane od osoby, tak jak winda, śmieci... Maron ma inny pomysł na rzeczywistośc, a my jesteśmy tego ofiarami. Ja również wnosze o zmianę zarządu i to ze skutkiem natychmiastowym!!!!!!!!!!!!
sam445 
   

Zaglądajacy


Wiek: 54
Dołączył: Pon Cze 28, 2010 15:48
Posty: 16
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Cze 28, 2010 16:19    Temat postu: Re: podwyżka czynszu

Marcin321 napisał:
Witam czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć podwyżkę czynszu o 32 zł, nie rozumiem dlaczego mamy płacić zaliczkę na poczet podgrzania wody do wspólnoty myślałem że za podgrzewanie wody płacimy do SECu bo za co rachunki z SECu w okolicach 50 zł skoro grzejniki są wyłączone. Nie dość że płacimy czynsz za utrzymanie czystości (chociaż nie widziałem jeszcze nikogo kto sprząta, windy będą jeździły chyba w opakowaniu już zawsze), za oświetlenie ( które nie działa jak powinno zarówno w garażu jak i na moim piętrze), za wywóz nieczystości ( a raczej za za przeproszeniem "napierd......." klapą od śmietnika codziennie o 7 rano) to teraz jeszcze podgrzewanie wody nie - rozumiem. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć? Skąd mam wiedzieć czy za tydzień nie przyjdzie nowa podwyżka czynszu. Najwyższa pora zmienić zarządce. Proponuje zrobić zebranie i w końcu to zakończyć.


Podwyzka wystąpiła dlatego, że do tej pory płaciliśmy tylko za podgrzanie wody, a teraz mamy jeszcze płacić za tą wodę, która idzie do podgrzania i za scieki. SGI nie dopilnowało swoich sprawi do tej pory to oni za to płacili. Rozumiem fakt, że mamy za tę wodę płacić, ale sposób jej rozliczania jest jak przystało na Marona kosmiczny. Zakładają, że zużyjemy 4m3. to dziwne, zakładając, że w jednym mieszkaniu mieszka jedna osoba, w innym 7!! Metry sześcienne powinny być naliczane od osoby, tak jak winda, śmieci... Maron ma inny pomysł na rzeczywistośc, a my jesteśmy tego ofiarami. Ja również wnosze o zmianę zarządu i to ze skutkiem natychmiastowym!!!!!!!!!!!!
cubasa 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Sty 13, 2010 20:01
Posty: 11
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Cze 28, 2010 16:58    Temat postu: Re: podwyżka czynszu

sam445 napisał:
Marcin321 napisał:
Witam czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć podwyżkę czynszu o 32 zł, nie rozumiem dlaczego mamy płacić zaliczkę na poczet podgrzania wody do wspólnoty myślałem że za podgrzewanie wody płacimy do SECu bo za co rachunki z SECu w okolicach 50 zł skoro grzejniki są wyłączone. Nie dość że płacimy czynsz za utrzymanie czystości (chociaż nie widziałem jeszcze nikogo kto sprząta, windy będą jeździły chyba w opakowaniu już zawsze), za oświetlenie ( które nie działa jak powinno zarówno w garażu jak i na moim piętrze), za wywóz nieczystości ( a raczej za za przeproszeniem "napierd......." klapą od śmietnika codziennie o 7 rano) to teraz jeszcze podgrzewanie wody nie - rozumiem. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć? Skąd mam wiedzieć czy za tydzień nie przyjdzie nowa podwyżka czynszu. Najwyższa pora zmienić zarządce. Proponuje zrobić zebranie i w końcu to zakończyć.


Podwyzka wystąpiła dlatego, że do tej pory płaciliśmy tylko za podgrzanie wody, a teraz mamy jeszcze płacić za tą wodę, która idzie do podgrzania i za scieki. SGI nie dopilnowało swoich sprawi do tej pory to oni za to płacili. Rozumiem fakt, że mamy za tę wodę płacić, ale sposób jej rozliczania jest jak przystało na Marona kosmiczny. Zakładają, że zużyjemy 4m3. to dziwne, zakładając, że w jednym mieszkaniu mieszka jedna osoba, w innym 7!! Metry sześcienne powinny być naliczane od osoby, tak jak winda, śmieci... Maron ma inny pomysł na rzeczywistośc, a my jesteśmy tego ofiarami. Ja również wnosze o zmianę zarządu i to ze skutkiem natychmiastowym!!!!!!!!!!!!



Dołączam się do apelu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! czułem ze z Maronem bedzie problem
sitlab_igs 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Paź 23, 2009 13:59
Posty: 20
Skąd: Szczecin-Stara Cegielnia

PostWysłany: Pon Cze 28, 2010 20:22    Temat postu: Re: podwyżka czynszu

Wszystkich odwołać !!!
czlonek_zarzadu_1 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Cze 29, 2010 14:10
Posty: 3
Skąd: szczecina

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 14:21    Temat postu: Re: podwyżka czynszu

sitlab_igs napisał:
Wszystkich odwołać !!!


bardzo chetnie zamienie sie na miejsce tylko prosze sie ujawnic
czlonek_zarzadu_1 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Cze 29, 2010 14:10
Posty: 3
Skąd: szczecina

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 14:40    Temat postu: Re: podwyżka czynszu

Szanowni Państwo
*to jak naliczane sa zaliczki czy od metra czy od osoby zdecydowalismy jako osiedle w glosowaniu i na dzien poddawania uchwlay pod glosowanie bylo to najkorzystniejsze rozwiazanie dla osiedla, poniewaz SGI bylo wlascicielem jeszcze duzej ilosci mieszkan i choc w nich nikt nie mieszkal SGI placilo za smieci, windy itp. Na osiedlu mieszka coraz wiecej mieszkancow tak wiec bedzie mozna Uchwale zmienic.
*ZALICZKI NA WODĘ jesli chodzi o ilosc metrow wody zalozonych przez Matron jest to srdenia wyciagnieta z rachunkow jakie otrzymywalo SGI, nastepnie jak Państwo czytali w UCHWALE - 2 razy w roku bedzie robiony odczyt z licznikow i jesli zuzyli Państwo mniej niz opłacona kwota w zaliczkach beda mieli Panstwo zwrot nadplaty.
*FUNDUSZ REMONTOWY - 10 gr za m2 czy to duzo? w zaleznosci co będzie trzeba naprawic po okresie gwarancyjnym?, czy nawet jak juz wiekszosc z nas bedzie mieszkala na odrestaurowanie klatek schodowych, bo niestety nikt z Panstwa nie odpowiada za swoich wykonawcow, a zniszczenia na klatkach widac sie bardzo mocno.
*SZYBKOŚĆ USUWANIA USTEREK - oswietlenie, naprawa dachu na budynku B - proszę zgłaszać zazalenia do developera.
Pozdrawiam i Zapraszam do przystapienia do Zarządu Wspólnoty STARA CEGIELNIA
sitlab_igs 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Paź 23, 2009 13:59
Posty: 20
Skąd: Szczecin-Stara Cegielnia

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 19:14    Temat postu: Re: podwyżka czynszu

czlonek_zarzadu_1 napisał:
Szanowni Państwo
*to jak naliczane sa zaliczki czy od metra czy od osoby zdecydowalismy jako osiedle w glosowaniu i na dzien poddawania uchwlay pod glosowanie bylo to najkorzystniejsze rozwiazanie dla osiedla, poniewaz SGI bylo wlascicielem jeszcze duzej ilosci mieszkan i choc w nich nikt nie mieszkal SGI placilo za smieci, windy itp. Na osiedlu mieszka coraz wiecej mieszkancow tak wiec bedzie mozna Uchwale zmienic.
*ZALICZKI NA WODĘ jesli chodzi o ilosc metrow wody zalozonych przez Matron jest to srdenia wyciagnieta z rachunkow jakie otrzymywalo SGI, nastepnie jak Państwo czytali w UCHWALE - 2 razy w roku bedzie robiony odczyt z licznikow i jesli zuzyli Państwo mniej niz opłacona kwota w zaliczkach beda mieli Panstwo zwrot nadplaty.
*FUNDUSZ REMONTOWY - 10 gr za m2 czy to duzo? w zaleznosci co będzie trzeba naprawic po okresie gwarancyjnym?, czy nawet jak juz wiekszosc z nas bedzie mieszkala na odrestaurowanie klatek schodowych, bo niestety nikt z Panstwa nie odpowiada za swoich wykonawcow, a zniszczenia na klatkach widac sie bardzo mocno.
*SZYBKOŚĆ USUWANIA USTEREK - oswietlenie, naprawa dachu na budynku B - proszę zgłaszać zazalenia do developera.
Pozdrawiam i Zapraszam do przystapienia do Zarządu Wspólnoty STARA CEGIELNIA


"Matron", "srdenia", "uchwlay" - chyba ktoś się tutaj zbyt mocno przejął moim postem i wziął to za bardzo do siebie Very Happy

Do rzeczy:
- w bud. A nie działa oświetlenie w garażu (w pierwszej hali od wjazdu)
- również oświetlenie na klatkach schodowych (czujki) nie są odpowiednio ustawione
- w dalszym ciągu jest problem z ciepłą wodą, tzn. długo leci zimna woda (szczególnie z rana), a dopiero potem gorąca
- klatki schodowe są zaniedbane, chodzi mi tylko o mycie (na początku pracowała jedna Pani, która przykładała się do mycia i klatki były myte bardzo często, a teraz? nie dosyć, że są pomazane, to myte są może raz na tydzień)

Co z tego, że powyższe problemy były zgłaszane, skoro nic się nie dzieje?

Howgh!
Very Happy
yareckimm 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Cze 19, 2010 20:13
Posty: 5
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 21:30    Temat postu: Dach

Bardzo Państwa proszę o wszelkie informacje na temat faktu zalewania dachu w budynku B.

Jak widzę z powyższych postów było to zgłaszane do developera, ale czy faktycznie jest skutek ich poprawek? I jak to wygląda po zakupie mieszkania, czy też jest tak "milo i przyjemnie" jak teraz twierdzą Panie, że będzie.
czlonek_zarzadu_1 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Cze 29, 2010 14:10
Posty: 3
Skąd: szczecina

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 22:11    Temat postu: Re: podwyżka czynszu

"Matron", "srdenia", "uchwlay" - chyba ktoś się tutaj zbyt mocno przejął moim postem i wziął to za bardzo do siebie Very Happy
do siebie nie ale niestety polowa rzeczy jest uciazliwa dla nas "ZARZĄDU"= także mieszkańców

Do rzeczy:
- w bud. A nie działa oświetlenie w garażu (w pierwszej hali od wjazdu)
- również oświetlenie na klatkach schodowych (czujki) nie są odpowiednio ustawione
SGI - było ponaglane xxxxx razy, niestety widac z jakim skutkiem

- w dalszym ciągu jest problem z ciepłą wodą, tzn. długo leci zimna woda (szczególnie z rana), a dopiero potem gorąca
usterka indywidualna prosze zglaszac bezposrednio do developera - niestety borykam sie z tym samym

- klatki schodowe są zaniedbane, chodzi mi tylko o mycie (na początku pracowała jedna Pani, która przykładała się do mycia i klatki były myte bardzo często, a teraz? nie dosyć, że są pomazane, to myte są może raz na tydzień),
czy reklamacja zostala zgloszona do maronu, albo bezposrednio do servis bud?

Co z tego, że powyższe problemy były zgłaszane, skoro nic się nie dzieje?
jesli ma Pan/Pani jakies pomysly na szybsze wyegzekowanie od SGI naprawy problemow zapraszam z pomyslami - z oswietleniem walczymy od pazdziernika 2009

Howgh!
Very Happy[/quote]
justa1234 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Sty 13, 2010 21:55
Posty: 8
Skąd: szczecin

PostWysłany: Śro Cze 30, 2010 8:17    Temat postu: Re: podwyżka czynszu

jesli ma Pan/Pani jakies pomysly na szybsze wyegzekowanie od SGI naprawy problemow zapraszam z pomyslami - z oswietleniem walczymy od pazdziernika 2009

"od października 2009 walczymy z oświetleniem"- to w takim razie powodzenia w dalszym załatwianiu sprawSmileSmileSmileSmile
hipek32 
   

Zaglądajacy


Wiek: 46
Dołączył: Nie Maj 30, 2010 10:47
Posty: 10
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Cze 30, 2010 19:41    Temat postu: do justy:

Może sama załatwisz wszystkie sprawy wspólnoty zamiast pisac o odwolaniach etc ?????? Jak wspomniano wyżej - potwierdzam że Zarząd jest mocno zaangażowany w sprawy osiedla i na każdym spotkaniu czy to z mieszkancami czy z sgi jest widoczny. Jak ma Pani jakis problem to prosze go przedstawic a napewno zarzad sie nim zajmie.
justa1234 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Sty 13, 2010 21:55
Posty: 8
Skąd: szczecin

PostWysłany: Śro Cze 30, 2010 20:48    Temat postu: Re: do justy:

hipek32 napisał:
Może sama załatwisz wszystkie sprawy wspólnoty zamiast pisac o odwolaniach etc ?????? Jak wspomniano wyżej - potwierdzam że Zarząd jest mocno zaangażowany w sprawy osiedla i na każdym spotkaniu czy to z mieszkancami czy z sgi jest widoczny. Jak ma Pani jakis problem to prosze go przedstawic a napewno zarzad sie nim zajmie.


oj, widzę ,że się robi nerwowo na forum Shocked Zarząd działa Very Happy
edytamal 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Cze 29, 2010 11:36
Posty: 4
Skąd: Szczecin, Niebuszewo

PostWysłany: Pią Lip 02, 2010 12:16    Temat postu: Re: podwyżka czynszu

Na początek wyjaśnić trzeba różnicę między Zarządem, a Firmą Zarządzającą! Odnoszę wrażenie, że te dwa pojęcia są stosowane zamiennie -mylnie, bo oznaczają całkiem dwie różne kwestie. Firmą Zarządzającą jest Firma Maron, firma która była na osiedlu zanim pierwsi mieszkańcy dostali klucze i jeżeli ktokolwiek ma propozycje innej firmy zarządzającej, nie rozumiem czemu ją chowa do szuflady, zamiast się nią z nami podzielić. Kwestia bloku A- Tylko jedna osoba w Zarządzie jest z bloku A i to nie posiadająca miejsca garażowego. Tym bardziej osoby z bloku A zaangażowane, chcące stworzyć komfortowe warunki mieszkania dla nas wszystkich i posiadające miejsce garażowe ( choć niekoniecznie) zapraszamy do Zarządu. Zarząd Drodzy Państwo to powtarzam tacy sami mieszkańcy z takimi samymi problemami w kwestiach czujek, wentylacji, rachunków itp. Na zakończenie dodam, że zarówno Zarząd jak i Firmę Zarządzającą można zmienić, zamiast obrażać te osoby. Szkoda tylko że odwaga dopisuje na anonimowych forach, a nie na zebraniach Wspólnoty, wtedy chętnych do udziału w pracach Zarządu nie ma.
SGI-Baltis 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Mar 09, 2010 13:38
Posty: 35
Skąd: Szczecina

PostWysłany: Pon Lip 05, 2010 22:16    Temat postu: Re: podwyżka czynszu

sam445 napisał:
Podwyzka wystąpiła dlatego, że do tej pory płaciliśmy tylko za podgrzanie wody, a teraz mamy jeszcze płacić za tą wodę, która idzie do podgrzania i za scieki. SGI nie dopilnowało swoich sprawi do tej pory to oni za to płacili. Rozumiem fakt, że mamy za tę wodę płacić, ale sposób jej rozliczania jest jak przystało na Marona kosmiczny. Zakładają, że zużyjemy 4m3. to dziwne, zakładając, że w jednym mieszkaniu mieszka jedna osoba, w innym 7!! Metry sześcienne powinny być naliczane od osoby, tak jak winda, śmieci... Maron ma inny pomysł na rzeczywistośc, a my jesteśmy tego ofiarami. Ja również wnosze o zmianę zarządu i to ze skutkiem natychmiastowym!!!!!!!!!!!!


Szanowny internauto.

Mam wrażenie, że te problemy dotyczą zagadnienia eksploatacji i tu należałoby zwrócić się do Administratora.
Administrator, korzystając ze swojego doświadczenia winien określić czy problem oczekiwania na ciepłą wodę mieści się w standardach.
Problemy oświetlenia w garażu i czystości to również problem dla Administratora.

Z poważaniem
Pracownik SGI Baltis

update 6.07.2010:
Po zbadaniu sprawy wyszło, że w 2010 r. w Starej Cegielni były 4 zgłoszenia dotyczące zbyt długiego oczekiwania na ciepłą wodę. Trzy od klientów i jedno od Zarządcy. Badania przepływów wykazały, że czas oczekiwania na uzyskanie gorącej wody wynosił ok. 1 min. Po naprawach czas ten skrócił się do ok. 15 – 20 sek. Obecnie nie ma zgłoszeń dotyczących tego problemu.

Została przeprowadzono konserwacja i przegląd instalacji cyrkulacji na wszystkich pionach, znalezione przyczyny zostały usunięte.

Przyczyną tych zgłoszeń były wady zaworów podpionowych na cyrkulacji CWU oraz pośrednio brak bieżącej konserwacji.

Pozdrawiam
Pracownik SGI
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama